Architekt wnętrz śląsk
601 462 866

mgr inż. Aleksandra Gall

Projektant wnętrz – Śląsk

Absolwentka Politechniki Krakowskiej i Architektury Wnętrz w WST w Katowicach.

Mam to szczęście, że pasję zamieniłam w zawód, który pozwala zaspokoić potrzebę tworzenia. Nie lubię "katalogowych projektów", stawiam na wnętrza z duszą, dostosowane do charakteru i osobowości mieszkańców. To wszystko sprawia, że mogę realizować się w roli architekta wnętrz i sprawiać, by ludziom mieszkało się nie tylko komfortowo, ale także pięknie. Na swoim koncie mam wiele projektów zrealizowanych przede wszystkim na Śląsku.

W swoich projektach lubię łączyć stare z nowym, dlatego też często wykorzystuję stare meble poddając je drobnej renowacji, co pozwala na uzyskanie przestrzeni osobistej i niepowtarzalnej. Uważam, że w przedmiotach z historią tkwi urok nie do podrobienia. Czasami wystarczy tylko poświęcić im trochę uwagi, spojrzeć z innej strony, by znaleźć dla nich miejsce nawet w najbardziej nowoczesnej przestrzeni.

Co mnie wyróżnia wśród wielu architektów wnętrz na Śląsku i w całej Polsce? Staram się przede wszystkim wykorzystać potencjał przestrzeni i przedmiotów znajdujących się w niej. Oznacza to, że proponowana przeze mnie aranżacja nie wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi. Wykorzystując potencjał sprzętów, które już posiadamy, pokazuję jak niewielkim kosztem można zmienić nasze otoczenie w przyjazną, niezagraconą przestrzeń.

Znam wiele czarodziejskich sztuczek, które architekci wnętrz stosują, by optycznie powiększyć przestrzeń, nadać jej przytulnego charakteru i uczynić maksymalnie funkcjonalną. W połączeniu ze zmysłem artystycznym potrafię uzyskać efekt, który nie tylko spełnia funkcję estetyczną, ale jest dostosowany do indywidualnych preferencji oraz zainteresowań mieszkańców. Tworzę przestrzeń, w której moi klienci po prostu czują się jak u siebie w domu.

Bliski jest mi styl skandynawski oraz klimaty industrialno-loftowe. W nich najbardziej wyrażam swoją artystyczną estetykę. Uważam, że są to style bardzo funkcjonalne oraz uniwersalne. Pozwalają na dużą dowolność i różnorodność, a ich główna myśl – atrakcyjny minimalizm, sprawia, że mieszkanie staje się bardzo komfortowe. Moje kompetencje wpisujące się w wiedzę architekta wnętrz, morze pomysłów oraz Państwa oczekiwania sprawią, że stworzymy wspólnie przestrzeń idealną.

Moje studia oraz zainteresowania dały mi wiedzę na poziomie profesjonalnego architekta wnętrz. Swoją działalność skupiam na Śląsku, ale chętnie przekroczę jego granice, by zaproponować Państwu funkcjonalną i niepowtarzalną metamorfozę domów i mieszkań.